SIK SORULAN SORULAR

LAZER EPİLASYONA BAŞLAMA YAŞI NEDİR?

18 yaşından itibaren işlem yaptırabilirsiniz. Fakat hormonal farklılıklardan dolayı bu yaş daha aşağı inebilir. Daha detaylı bilgi için uzmanlarıızla iletişime geçiniz.

LAZER EPİLASYON sırasında açı çeker miyim?

Cihazlarımız son teknolojik cihazlar olmasına rağmen işlemin doğası gereği az miktarda acı hissi vermektedir. Acı oranı kişiden kişiye değişmektedir. İşlem öncesi uzmanlarımız tarafından daha detaylı bilgi verilmektedir.

LAZER EPİLASYON İŞLEMİNİN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Lazer epilasyon işleminin herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. 

LAZER EPİLASYON KISIRLIK (INFERTİLİTE) YAPAR MI?

Lazer epilasyon kısırlığa sebep olmaz. Kullanmış olduğumuz lazer teknolojisi derimizin dermis katmanına kadar inmektedir, İç organlarımıza, aynı zamanda yumurtalıklara ulaşamadığından üreme organlarına herhangi bir olumsuz etkisi olmamaktadır.

LAZER EPİLASYON CİLDİ YAKAR MI?

Lazer epilasyonda, lazer ışını kıl köklerine aralıklı atışlarla uygulanmaktadır. Kıl kökü dışında kalan diğer dokulara zarar vermemektedir. Bu işlem kişinin kıl yapısına, rengine, cilt tipine bağlı olarak farklı işlem modlarında uygulanmaktadır. Epilasyon işleminden sonra bazı hassas ciltlerde düşük miktarlarda kızarıklık etkisi ve yanma hissi bırakabilmektedir. Kısa bir süre sonra eski doğal haline gelmektedir. Ciltte koyulaşmanın olmamasını isterseniz; Lazer Epilasyon işleminden önce ve sonra  güneş ışığına maruz kalmamak tavsiye edilir.

HANGİ SIKLIKLA CİLT BAKIMI YAPTIRMALIYIM?

Aylık ve yıllık cilt bakım planı yaparak cilt bakım problemlerinizi ortadan kaldırabilirsiniz. Böylece cildiniz doğal bir görünüme kavuşup, ferahlayacak ve parlayacaktır. Cilt bakımını periyodik olarak yaptırdığınızda optimum sonuçlar alabilirsiniz.

HANGİ CİLT TİPİNE UYGUN BİR BAKIM RUTİNİ TAKİP ETMELİYİM?

Cilt tipinize uygun bakım rutinini seçmek için uzman ekibimizle iletişime geçmelisiniz.

AKNE PROBLEMİM İÇİN HANGİ ÜRÜNLERİ KULLANMALIYIM?

Cilt probleminize göre uzman ekibimizin önerisi doğrultusunda bir kaç aşamalı işlem uygulanmaktayız. Temizleyici jeller, solüsyonlar ve serumlar yardımıyla akne tedavisi sürecini hızlandırmaktayız.

kırışıklıkların önlenmesi ve azaltılması için hangi ürünler kullanılmalıdır?

Kırışıklıklar ortaya çıkmadan önlemlerimizi almak daha iyi bir yöntem olacaktır fakat her zaman buna fırsat olmamakta ve derin kırışıklıklar ile karşılaşmaktayız. Cerrahi müdahaleler kırışıklıklar için kesin çözüm olacaktır. Fakat cerrahi müdahale riskli ve pahalı bir yöntem olmasından dolayı doğal ürünler ve farklı maskelemeler ile minimuma indirmek mümkün olmaktadır.

PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI NE KADAR SÜRER? kullanım süresi ne kadardır?

Protez tırnak uygulaması el parmaklarınızın tamamı için yaklaşık 1 saat kadar sürer. Tırnak tiplerine göre bu süre biraz değişebilmektedir. Düzenli bakımları yapılırsa çok uzun süreler kullanmak mümkündür. Uzayan tırnağın boşluklarını doldurmak ve diğer işlemler için yaklaşık 5-6 hafta sonra yeniden işleme gelmek gerekir.

SELÜLİT TEDAVİSİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Selülit, cildin dokusunda bulunan yağ ve suyun düzensiz dağılımından meydana gelen bir sorundur. Sorunun tedavisinde kullanılan en sık yöntemler Cerrahi ve Mekanik masaj yöntemleridir. 

Cerrahi yöntemlerin risklerinden dolayı en çok tercih edilen yöntem G5 masaj yöntemidir. Hızlı titreşim, sıkıştırma ve itme işlemleri ile vücutta bulunan gereksiz yağların ve selülitlerin yakılmasını sağlayan, özel aparatları sayesinde vücudun farklı bölgelerine uygulanabilen çok amaçlı profesyonel bir yöntemdir. Vücutta bulunan laktik asidin atılmasına katkıda bulunur, vücudun gergin yerlerini yatıştırmaya ve ödemlerin atılmasına yardımcı olur. İşlem sonrası gözle görülür sonuçlar hemen görülür.